Genialna przyjaciółka (5)

Genialna przyjaciółka (5)

(L'amica geniale)

serial obyczajowy Włochy/USA 2018   od 16 lat
Występują:Valentina Acca, Antonio Buonanno, Gennaro Canonico, Pina Di Gennaro
W skrócie:Elena ma już dosyć swojego chłopaka i postanawia go zostawić. Lila tymczasem dostaje wyznanie miłości od upartego zalotnika - Marcello Solary. Robi on wszystko, by dziewczyna go pokochała.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Elena Greco to kobieta w podeszłym wieku, która próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia swojej przyjaciółki - Raffaelli Ceruullo, którą nazywano Lilą. Kobiety poznały się we wczesnej młodości - w 1950 roku, kiedy uczęszczały do szkoły podstawowej. Staruszka wraca wspomnieniami do wczesnych lat. Akcja serialu ma miejsce w niebezpiecznym, a zarazem czarującym Neapolu i rozciąga się aż na 60 lat. Historia ich relacji jest nieszablonowa, bo chociaż Lila była najlepszą przyjaciółką Eleny oraz jej powiernicą, była także jej wrogiem. Serial jest adaptacją powieści Eleny Ferrante.

W tym odcinku

Elena ma już serdecznie dosyć swojego chłopaka i postanawia go zostawić. Lila tymczasem dostaje wyznanie miłości od upartego zalotnika - Marcello Solary. Aby zaskarbić sobie jej sympatię, chłopak porzucił nawet swoje naganne maniery. Dziewczyna jednak ponowni odrzuca jego awanse - nie chce mieć nic wspólnego z tym chłopakiem, który jawi jej się jako brutal. Ponadto chciałaby skupić się na czymś innym - wraz ze swoim bratem Rino w oparciu o nowoczesny i oryginalny pomysł projektuje buty, co nie podoba się ich ojcu. Marcello jednak nie zamierza się poddawać. Udaje mu się zakolegować z Rino i tym samym zyskuje zaufania ze strony rodziny Cerullo. W końcu prosi głowę rodziny o rękę jego córki. Tymczasem Elena mimo szczerych chęci nie może wesprzeć w tej zawikłanej sytuacji swojej przyjaciółki. Musi wyjechać. Lila to rozumie.

Występują (pokaż wszystkich)