Gebo i cień

Gebo i cień

5.7/10 6.4/10

(Gebo et l'Ombre)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Portugalia 2012   od 12 lat
Występują:Michael Lonsdale, Claudia Cardinale, Jeanne Moreau, Leonor Silveira
Reżyseria:Manoel de Oliveira
W skrócie:Gebo stara się sprostać odpowiedzialności jedynego żywiciela rodziny. Osiem lat temu zniknął jego syn Joao. W końcu staje on w drzwiach domu, wymuszając na honorowym ojcu podjęcie trudnych decyzji...
Jeden z ostatnich filmów ponad stuletniego Manoela de Oliveira. Przez całe życie starzec ukrywa przed rodziną prawdę o synu marnotrawnym, który nieoczekiwanie wraca w rodzinne progi.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Koniec XIX wieku. Księgowy Gebo (Michael Lonsdale) mimo swojego podeszłego wieku stara się sprostać odpowiedzialności jedynego żywiciela rodziny. Wraz z żoną Doroteią (Claudia Cardinale) i synową Sofią (Leonor Silveira) mieszka w skromnym domu. Osiem lat temu zniknął jego jedyny syn Joao (Ricardo Trepa). Nestor rodu nie ma złudzeń, że potomek uwikłał się w przestępczą działalność. Matka i żona chłopaka cierpliwie wyczekują jego powrotu. W końcu staje on w drzwiach domu, wymuszając na honorowym i odpowiedzialnym ojcu podjęcie trudnych decyzji... Scenariusz filmu oparty jest na sztuce portugalskiego pisarza Raula Brandao. W chwili kręcenia filmu Manoel de Oliveira miał ponad 100 lat, co czyniło go najstarszym aktywnym reżyserem świata.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)