Galileo (597)

Galileo (597)

program popularnonaukowy Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:Reporterzy wpadają na trop Świętego Mikołaja. Przekonają się, gdzie go można spotkać. W programie także następna część reportażu z miasta Pyramiden - byłej radzieckiej enklawy pośrodku Spitsbergenu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Reporterzy wpadają na trop Świętego Mikołaja. Przekonają się, czy naprawdę istnieje i gdzie go można spotkać. W programie także następna część reportażu z miasta Pyramiden - byłej radzieckiej enklawy pośrodku norweskiej wyspy Spitsbergen. Szara wata cukrowa przypominająca burzową chmurę, zielone tiramisu z dodatkiem matchy i ogromny "monster shake" to tylko część deserów popularnych obecnie w Korei. Prowadzący zaprezentują ich sekrety. Widzowie dowiedzą się też, jak nie dać się zaskoczyć za kierownicą i zachować zimną krew podczas poślizgu. Najlepiej, trenując wcześniej pod okiem specjalisty. Jest to możliwe na poznańskim autodromie. Reporterzy programu odwiedzą ten obiekt.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także