Galileo (143)

Galileo (143)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Niektóre kosmetyki produkowane są z produktów żywnościowych. Dowiemy się czy z jabłka można zrobić balsam na pryszcze oraz wielu innych ciekawych rzeczy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Niektóre kosmetyki produkowane są z ogólnodostępnych produktów żywnościowych. Przekonujemy się np., czy z jabłka można zrobić balsam na pryszcze, oraz czy sól może zastąpić pastę do zębów. W dalszej części programu autorzy serii prezentują, w jaki sposób usunąć 1200 ton betonu w jak najkrótszym czasie, i jakich materiałów używa się w tym celu. Ekipa przygląda się spektakularnemu wyburzaniu mostu na ruchliwej autostradzie. Dowiadujemy się ponadto, jak - i przy użyciu jakich materiałów - można zbudować atrakcyjny linowy park przygód, zwany małpim gajem. Na koniec autorzy programu wybierają się do Chin, by przekonać się, jak powstają słynne chińskie zupki.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także