Galileo (115)

Galileo (115)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Autorzy programu obserwują produkcję nowoczesnego ogumienia. Potem śledzą drogę drewna, od rozłożystego drzewa po podłogową klepkę oraz testują urządzenia ułatwiające parkowanie samochodów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Rower był pierwszym pojazdem mechanicznym, który został zaopatrzony w gumowe opony. Autorzy programu obserwują produkcję nowoczesnego ogumienia. W dalszej części programu śledzą drogę, jaką przechodzi drewno, aby z rozłożystego drzewa stać się podłogową klepką. Zastanawiają się również, skąd pochodzi asfalt oraz testują urządzenia ułatwiające parkowanie samochodów.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także