Galileo (113)

Galileo (113)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Autorzy odwiedzają fabrykę wycieraczek do obuwia. Przyglądają się pracy mechaników naziemnych, dokonujących przeglądu Boeinga 737-500. Mistrz kuchni z Indonezji mówi o gotowaniu w woku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Autorzy programu odwiedzą fabrykę tradycyjnych mat do wycierania obuwia. Dowiedzą się, do czego służą i jak działają poszczególne rodzaje wycieraczek. W dalszej części programu przyjrzą się działaniom mechaników naziemnych, dokonujących nocnego przeglądu Boeinga 737-500. Mistrz kuchni z Indonezji, Jerry, udzieli kilku wskazówek, jak ugotować w woku idealne danie. Na koniec poznamy technologię produkcji gumowych rękawiczek.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także