Galileo (103)

Galileo (103)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Twórcy programu odwiedzają niezwykłą farmę, na której rośnie ponad 3200 odmian pomidorów. Przedstawią też - m.in. - jeden dzień pracy paryskich policjantów patrolujących miejskie podziemia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W tym odcinku twórcy programu wybiorą się na niezwykła farmę, na której rośnie ponad 3200 odmian pomidorów, aby poznać historię i zastosowania tego warzywa. Przedstawią też reportaż z jednego dnia pracy paryskich policjantów patrolujących miejskie podziemia. Na koniec wezmą udział w eksperymentach przeprowadzanych w amerykańskim obserwatorium pogody i odwiedzą ruiny starożytnego miasta Leptis Magna w Libii.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także