Fabryki smaku USA: Przepis na sukces (1)

Fabryki smaku USA: Przepis na sukces (1)

(Food Factory USA 2: Bread for Success)

serial dokumentalny   b.o.
W skrócie:Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja pół miliona muffinów z jajkiem, na czym polega praca zawodowego oczyszczacza ostryg i jak powstaje najsłynniejsze w USA koszerne wino.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 18 października
jutro
22:00 Discovery Science

Opis

W każdym odcinku prezentowane są kulisy produkcji trzech ulubionych przysmaków Amerykanów. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak powstają pyszne słodycze i wyśmienite wytrawne dania. Twórcy serii odwiedzają zarówno kameralne rodzinne zakłady i piekarnie, jak i gigantyczne przedsiębiorstwa. Przedstawiają zaangażowanych pracowników i wspaniałe maszyny, dzięki którym możliwe jest przetworzenie gór surowców w gotowe produkty, sprzedawane w sklepach w całych Stanach Zjednoczonych. Przed nami uczta dla zmysłów, którą możemy delektować się bez obaw o puste kalorie.

W tym odcinku

Aby zaspokoić globalne zapotrzebowanie na jedną z popularnych kanapek serwowanych w restauracjach McDonald's - muffina z jajkiem, gigantyczne zakłady w Kalifornii pieką pół miliona bułeczek dziennie. Odwiedzimy też nadmorską firmę w stanie Washington, w której w błyskawicznym tempie oczyszczane są ostrygi. Ponadto w programie kulisy produkcji wina Manischewitz, najlepiej sprzedającej się marki wina koszernego w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także