Elektryczni (3)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:W Chorzowie doszło do awarii, z której powodu winda utknęła na dziewiątym piętrze. Elektrycy muszą usunąć stary transformator i zainstalować nowy. Tymczasem na Śląsku ekipa usuwa skutki wichur.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W programie zostaną przedstawione kulisy codziennych zmagań elektromonterów ze Szczawnicy, Chorzowa i Gliwic. Muszą wykazać się oni niezwykłą determinacją, siłą, a przede wszystkim umiejętnościami. Często ich głównym przeciwnikiem jest czas i niesprzyjające warunki pogodowe. Polscy elektrycy muszą nie tylko radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, lecz także muszą zarządzać ogromnymi elektrowniami. Ich praca może komplikować życie rodzinne. Często bowiem wzywani są w środku nocy albo podczas ważnych wydarzeń. Muszą przerywać codzienne czynności, aby usunąć awarię. Twórcy serii odwiedzają elektrownie i miejsca, w których m.in. dokonywane są duże naprawy oraz realizowane ważne inwestycje - np. budowa bloku energetycznego w Jaworznie.

W tym odcinku

W Chorzowie doszło do awarii, z której powodu winda utknęła na dziewiątym piętrze. Elektrycy muszą usunąć stary transformator i zainstalować nowy, a pogotowie dźwigowe pomaga osobom, które są uwięzione w windzie. Tymczasem na Śląsku ekipa usuwa skutki wichur, które doprowadziły do tego, że ponad dziesięć linii wysokiego napięcia musiało zostać wyłączonych z użytku, a ponad 400 000 użytkowników skarży się na brak prądu. Firmy są narażone na ogromne straty, a zwykli mieszkańcy nie mogą normalnie funkcjonować. Piotrek, Łukasz, Heniek i Jacek muszą usunąć drzewa, które zalegają na liniach. To bardzo niebezpieczne zadanie. W Szczawnicy trwają prace nad usunięciem awarii na wyciągu w Jaworkach. Dla właściciela każda kolejna godzina bez prądu to wielkie straty. Elektrycy muszą się zaś liczyć z koniecznością pracy po ciemku i nieprzespaną nocą.

Zobacz także