Elektryczni (1)

Elektryczni (1)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Dominik i Tomek muszą znaleźć uszkodzenie, które wystąpiło na linii ukrytej w lesie. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż wysokie opady śniegu doprowadziły do tego, że nawet spacer jest nie lada wyzwaniem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W programie zostaną przedstawione kulisy codziennych zmagań elektromonterów ze Szczawnicy, Chorzowa i Gliwic. Muszą wykazać się oni niezwykłą determinacją, siłą, a przede wszystkim umiejętnościami. Często ich głównym przeciwnikiem jest czas i niesprzyjające warunki pogodowe. Polscy elektrycy muszą nie tylko radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, lecz także muszą zarządzać ogromnymi elektrowniami. Ich praca może komplikować życie rodzinne. Często bowiem wzywani są w środku nocy albo podczas ważnych wydarzeń. Muszą przerywać codzienne czynności, aby usunąć awarię. Twórcy serii odwiedzają elektrownie i miejsca, w których m.in. dokonywane są duże naprawy oraz realizowane ważne inwestycje - np. budowa bloku energetycznego w Jaworznie.

W tym odcinku

W pierwszym odcinku nowej serii programu elektrycy ze Szczawnicy, Dominik i Tomek, muszą znaleźć uszkodzenie, które wystąpiło na linii ukrytej w lesie. Zadanie to nie będzie łatwe, ponieważ wysokie opady śniegu doprowadziły do tego, że nawet spacer jest nie lada wyzwaniem. W Katowicach na Ochojcu z kolei doszło do awarii oświetlenia, która komplikuje pracę personelu szpitala. Tam przywożeni są helikopterem pacjenci z całego regionu. Jeśli elektrycy nie naprawią usterki przed zapadnięciem zmroku, korzystanie z lądowiska będzie niemożliwe. Piotrek, Łukasz i Bernard robią wszystko, co w ich mocy, by naprawić usterkę. Tymczasem ekipa z Chorzowa wymienia transformator. Ta z pozoru prosta praca szybko się komplikuje. Stacja transformatorowa leży na zabytkowym osiedlu i funkcjonuje na własnych warunkach. Pierwszym utrudnieniem są ciasne bramy, przez które nie sposób przedostać się ciężkim sprzętem.

Zobacz także