Einstein i Eddington

Einstein i Eddington

6.8/10 7.3/10

(Einstein and Eddington)

DRAMAT HISTORYCZNY Wielka Brytania/USA 2008   od 12 lat
Występują:David Tennant, Andy Serkis, Jim Broadbent, Lucy Cohu
Reżyseria:Philip Martin
W skrócie:Rok 1914. Astrofizyk Eddington z Cambridge bada prace naukowe nieznanego niemieckiego fizyka Alberta Einsteina. Jest nimi zafascynowany.
Opowieść o przyjaźni, która połączyła Alberta Einsteina i angielskiego fizyka Arthura Eddingtona - pierwszego naukowca, który docenił słuszność teorii względności.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 1 maja
za 7 dni
4:25 HBO

Opis

Rok 1914. Astrofizyk Arthur Eddington (David Tennant) właśnie otrzymał posadę głównego astronoma uniwersytetu w Cambridge. Jego przełożony, Sir Oliver Lodge (Jim Broadbent), zleca mu zbadanie pracy pewnego nieznanego niemieckiego fizyka, Alberta Einsteina (Andy Serkis). Naukowiec właśnie przyjechał ze Szwajcarii do Berlina na zaproszenie Maxa Plancka (Donald Sumpter). Ma pracować nad nową teorią grawitacji, która mogłaby obalić obowiązującą od dwóch wieków teorię Newtona. Eddington, zafascynowany pomysłami Einsteina, uważa, że jego teoria pozwala na zupełnie nowe myślenie o czasie i przestrzeni. Wierząc, że prawda nie zna żadnych granic, zaczyna z nim korespondować, wspierać jego teorie, podczas gdy w tym samym czasie brytyjscy naukowcy z powodu wojny odrzucali wszystko, co niemieckie. Dokonania Einsteina, mimo wielu przeciwności, zostają w końcu docenione i w 1919 roku fizyk zdobywa światową sławę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)