Dzień tryfidów (2-ost.)

Dzień tryfidów (2-ost.)

(The Day of the Triffids)

FILM SF Kanada/Wielka Brytania 2009   od 12 lat
Występują:Dougray Scott, Joely Richardson, Eddie Izzard, Brian Cox
Reżyseria:Nick Copus
W skrócie:Bill i Dennis Masen próbują wysterylizować tryfidy. Ich starania nie przynoszą jednak większego skutku.
Ekranizacja klasycznej powieści s.f. Johna Wyndhama: gdy ludzkość ślepnie, przeciwko niej występują rośliny oleiste. Plus Dougray Scott, który musi znaleźć sposób na pokonanie myślącej flory.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Współczesna adaptacja powieści Johna Wyndhama i zarazem remake klasycznego thrillera z 1951 roku. W postapokaliptycznym świecie znaczna część ludzkiej populacji traci wzrok.Wszędzie bezkarnie panoszą się tryfidy. Rozproszona garstka widzących szczęśliwców broni się przed inwazją mięsożernych roślin. W tej rzeczywistości pełnej szaleńców, walczących frakcji i zdrajców wojna wymierzona jest zarówno przeciwko fioletogłowym organizmom, jak i złowrogim armiom ulicznym i megalomanom.

Bill (Dougray Scott) i jego ojciec pracują nad stworzeniem zmutowanego tryfida, który zniszczyłby pozostałe rośliny. Niestety, podczas eksperymentów Dennis (Brian Cox) zostaje ukąszony i umiera. Tymczasem Coker (Jason Priestley) zamierza stworzyć na Isle of Wight oazę dla ludzi, którym udało się ocalić wzrok. Chce, by Bill i Jo (Joely Richardson) pojechali tam jako pierwsi. Przedtem muszą oni jednak rozwiązać problem tryfidów oraz powstrzymać Torrence'a (Eddie Izzard) i jego bojowników.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)