Dobranocka: Przygód kilka wróbla Ćwirka: Czarna rodzinka (31/39)

serial animowany Polska 1988   b.o.
W skrócie:Wróble widzą psią miskę z jedzeniem. Ćwirek i inne wróble szykują się do uczty, ale nieustannie przerywa im 'czarna rodzina': sroki, kawki i gawrony. Pies zastaje pustą miskę i jest zły.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalszy ciąg przygód sympatycznego i ciekawego świata wróbelka, który nie może usiedzieć na jednym miejscu. Nieustannie fruwa po najbliższej okolicy w poszukiwaniu nowych przyjaciół. Ma więc mnóstwo znajomych - raz będzie to zimorodek, innym razem dzięcioł, jeszcze innym para bocianów oraz mały orzeł. Przed swoimi kolegami wróblami jest trochę zarozumiały, ale jego odwaga i chęć pomocy najbliższym wzbudza ich szacunek. Ćwirek nie ze wszystkimi żyje jednak w zgodzie. Zdarza się, że musi uciekać przed głodnym kotem, wiecznie gderającymi kurami czy złośliwą wroną. Z opresji tych wychodzi cało, bo jego wrodzonego sprytu mógłby mu pozazdrościć niejeden drapieżnik.

W tym odcinku

Wróble dostrzegają psią miskę pełną jedzenia. Ćwirek i inne wróble szykują się do uczty, ale nieustannie przerywa im "czarna rodzina". Najpierw nadlatują sroki, później kawki, a na koniec gawrony. Po powrocie do miski pies zastaje puste naczynie i złości się na głodne wróble. Ćwirek postanawia dołączyć do "czarnej rodziny". Nie jest to łatwe. Chcąc upodobnić się do kruków czerni piórka sadzą z komina.

Zobacz także