Dlaczego ja? (424)

Dlaczego ja? (424)

serial paradokumentalny Polska 2013   od 12 lat
Reżyseria:Okił Khamidow
W skrócie:Synowie Sylwii, Sebastian i Mikołaj, mają nową surową nauczycielkę Danutę Rojek. Sebastian robi jej głupi żart, za co zostaje ukarany. Sylwia składa na panią Rojek skargę do dyrekcji szkoły.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pytanie: dlaczego ja, zadają sobie ludzie dotknięci przez los, który wymusił na nich podjęcie trudnych decyzji wobec siebie lub swoich bliskich i w jakimś sensie wyrzucił ich poza nawias społeczeństwa. O nich właśnie opowiada serial. Każdy odcinek oparty jest na historii, która wydarzyła się naprawdę.

W tym odcinku

Odkąd synowie Sylwii Bogusz, Sebastian i Mikołaj, mają nową nauczycielkę Danutę Rojek, ciągle wpadają w tarapaty. Ich oceny z matematyki i geografii pogarszają się. Sebastian musi także zostawać po lekcjach, co nigdy wcześniej mu się nie zdarzało. Zdesperowany chłopak robi surowej nauczycielce głupi żart, za co zostaje okrutnie ukarany. Wraca do domu skrajnie wyczerpany i przemarznięty. Sylwia składa na panią Rojek skargę do dyrekcji szkoły. Zawiera też sojusz z rodzicami dzieci, które, tak jak jej synowie, były przez nią nękane. Tymczasem mąż Sylwii, Mateusz, nie popiera jej działań. Wręcz przeciwnie - staje po stronie nauczycielki. W efekcie małżeństwo Boguszów przechodzi kryzys. Tymczasem Sylwia ustala adres szkoły, w której Danuta poprzednio uczyła. Ma nadzieję poznać prawdę o mających tam miejsce wydarzeniach, które tak zmieniły doświadczoną nauczycielkę.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także