Cała prawda o jedzeniu (5)

(The Truth About Food: How to Stay Young and Beautiful)

magazyn poradnikowy Wielka Brytania 2007   od 7 lat
W skrócie:Twórcy chcą ustalić, z czego powinna składać się dieta pomagająca zachować urodę. Przedstawiają, co należy jeść, by spowolnić proces starzenia się i jak najdłużej świetnie wyglądać.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czy odpowiednia dieta jest w stanie zapewnić młodość i mądrość. Czy stosując diety możemy być seksownym i czy czosnek jest naturalnym odpowiednikiem viagry? W nowym programie postaramy się przedstawić fakty i obalić mity na temat jedzenia. Nie zabraknie najnowszych badań naukowych, opinii specjalistów, dietetyków i lekarzy. Każdy z sześciu odcinków poświęcony zostanie innemu zagadnieniu, m.in.: żywieniu dzieci, diecie zapewniającej sprawną pracę mózgu, jedzeniu przeciwdziałającemu niektórym chorobom. Co jeść, aby biegać szybciej i zwiększyć swoją wytrzymałość podczas treningów, w jednym z odcinków, opowie mistrz olimpijski w lekkoatletyce - Colin Jackson radzi. Dowiemy się także czy jedzenie ryb rzeczywiście poprawia pamięć i czy wysokobiałkowa dieta chroni przed zespołem napięcia przedmiesiączkowego?

Twórcy programu starają się przedstawić fakty i obalić mity na temat jedzenia. Nie zabraknie najnowszych badań naukowych, opinii specjalistów, dietetyków i lekarzy. Każda z części cyklu poświęcona jest zupełnie innemu zagadnieniu. Tym razem autorzy zastanawiają się, z czego powinna składać się dieta pomagająca zachować urodę i młody wygląd. Przedstawiają, co należy jeść, by spowolnić proces starzenia się i jak najdłużej świetnie wyglądać.