Brudy wielkich miast (3)

Brudy wielkich miast (3)

(Filthy Cities: Industrial New York)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2011   od 12 lat
Reżyseria:Louise Hooper
W skrócie:Filmowcy odwiedzają Nowy Jork. Dan opowiada o hodowlach świń, jakie funkcjonowały w tym wielkim amerykańskim mieście w XIX wieku. Następnie próbuje zmierzyć się z obowiązkami świniopasa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii korzystają z danych historycznych, m.in. zabytków piśmiennictwa, a także z osiągnięć nauki, m.in. nowoczesnej grafiki komputerowej, by przedstawić obraz metropolii w dobie wielkich przemian. Widzowie dowiedzą się także, z czego wynika obecny miejski krajobraz aglomeracji.

W tym odcinku

Z pomocą efektów specjalnych historyk Dan Snow przenosi się do Manhattanu z początków rewolucji przemysłowej. W XIX wieku prześladowania, bieda i głód zmusiły miliony ludzi do ucieczki z Europy w poszukiwaniu własnej Ziemi Obiecanej. Niestety, u celu podróży czekało ich wielkie rozczarowanie. Nowy Jork był wtedy brudnym, tłocznym miastem; imigranci gnieździli się w slumsach Dolnego Manhattanu. Dan zaraża się jednym z pasożytów, jakie czają się w przeludnionych kamienicach. Jego menu składa się z nieświeżego mięsa z dodatkiem farby do ubrań i środków czystości. Mimo wszystko nie może powstrzymać zachwytu nad cudami techniki, które wkrótce przemienią nie tylko to miasto, ale cały świat.

Twórcy (pokaż wszystkich)