Biały bóg

Biały bóg

6.5/10 6.9/10

(Fehér isten)

THRILLER Niemcy/Szwecja/Węgry 2014   od 16 lat
Występują:Sándor Zsótér, Zsófia Psotta, Lili Horváth, Szabolcs Thuróczy
Reżyseria:Kornél Mundruczó
W skrócie:Budapeszt. Ojciec Lili wyrzuca jej ukochanego psa na ulicę. Błąkający się zwierzak doświadcza okrucieństwa ze strony ludzi. Dołącza do stada rozjuszonych psów, które mszczą się na swoich oprawcach...
Wobec nowych podatków nałożonych na właścicieli kundli ludzie pozbywają się swoich psów. Aby ocalić ulubieńca przed złem świata zewnętrznego, trzynastolatka rusza na poszukiwanie psa wyrzuconego z domu przez ojca.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Budapeszt. Nastoletnia Lili (Zsófia Psotta) na czas wyjazdu matki przeprowadza się wraz ukochanym psem Hagenem do ojca. Mimo jej próśb wyrzuca on zwierzę z domu. Osamotniony Hagen rozpoczyna wędrówkę po ulicach węgierskiej stolicy. Doświadcza okrucieństwa ze strony ludzi: wpada w pułapkę zastawioną przez bezdomnego, musi uciekać przed hyclami, złapany jest trenowany do krwawych walk. Kiedy udaje mu się uciec, dołącza do stada rozjuszonych psów, które mszczą się na swoich oprawcach... Wyróżniony na MFF Cannes 2014 główną nagrodą sekcji Un Certain Regard przejmujący metaforyczny film jednego z najciekawszych współczesnych reżyserów, Węgra Kornéla Mundruczó.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)