Amerykańska księga tajemnic: Co mogą miliarderzy (7)

(America's Book of Secrets: The Billionaire Agenda)

serial dokumentalny USA 2015
W skrócie:Bohaterami odcinka są najbogatsi obywatele USA. Twórcy zastanawiają się, jak daleko sięgają zakres ich władzy i wpływy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona emocjonującego programu ujawniającego fakty, które kryją się za sensacyjnymi wiadomościami znanymi z mediów. Dokumentaliści prezentują wyniki dziennikarskich śledztw dotyczących najważniejszych instytucji, organizacji i wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. W trzeciej serii zajmują się między innymi scjentologami, aferą związaną z działalnością Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, tajnymi więzieniami oraz kulisami zamachów podczas maratonu w Bostonie w 2013 roku.

W tym odcinku

Twórcy serii szukają odpowiedzi na pytanie, jaki wpływ na Amerykę mają jej najbogatsi mieszkańcy. Redaktorka "Forbesa" Luisa Kroll zwraca uwagę, że wokół miliarderów tworzą się ekskluzywne społeczności, wyizolowane od reszty obywateli. Robert Reich, były sekretarz pracy, ujawnia, jak mocno bogacze wpływają na politykę USA. Podkreśla, że odbywa się to bez wiedzy opinii publicznej. Z kolei Mark Dice opowiada o Grupie Bilderberg - nieformalnym stowarzyszeniu osób z ogromną władzą i pieniędzmi, dbających o to, by ich działalność pozostawała tajemnicą dla zwykłych śmiertelników.

Zobacz także