Amerykańska księga tajemnic (9)

Amerykańska księga tajemnic (9)

(America's Book of Secrets: The Secret Service)

serial dokumentalny USA 2015   od 12 lat
W skrócie:Misją Secret Service jest ochrona najważniejszej osoby w USA. Autorzy zastanawiają się, czy seria skandali związanych z działalnością agencji nie świadczy o poważnym problemie wewnątrz tej instytucji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona emocjonującego programu ujawniającego fakty, które kryją się za sensacyjnymi wiadomościami znanymi z mediów. Dokumentaliści prezentują wyniki dziennikarskich śledztw dotyczących najważniejszych instytucji, organizacji i wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. W trzeciej serii zajmują się między innymi scjentologami, aferą związaną z działalnością Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, tajnymi więzieniami oraz kulisami zamachów podczas maratonu w Bostonie w 2013 roku.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony Secret Service - elitarnej służbie, której misją jest ochrona najważniejszej osoby w USA. Autorzy programu zastanawiają się, czy seria skandali związanych z działalnością agencji nie świadczy o poważnym problemie wewnątrz tej instytucji. Przed kamerami wypowiada się m.in. była dyrektor Secret Service Julia Pierson. Mówi ona o historii agencji, jej obecnych zadaniach oraz wyzwaniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa prezydentowi. Były agent specjalny Dan Bongino ujawnia, jak wygląda proces selekcji kandydatów do służby. Z kolei dziennikarz Marc Ambinder koncentruje się na seksskandalu w Kolumbii, który zaważył na reputacji Secret Service.

Zobacz także