Amerykańska księga tajemnic (8)

Amerykańska księga tajemnic (8)

(America's Book of Secrets: Secret Underground)

serial dokumentalny USA 2015   od 12 lat
W skrócie:Autor Nick Redfern opowiada o tajnym bunkrze rządowym, w którym podczas kryzysów chronią się wysokiej rangi urzędnicy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona emocjonującego programu ujawniającego fakty, które kryją się za sensacyjnymi wiadomościami znanymi z mediów. Dokumentaliści prezentują wyniki dziennikarskich śledztw dotyczących najważniejszych instytucji, organizacji i wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. W trzeciej serii zajmują się między innymi scjentologami, aferą związaną z działalnością Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, tajnymi więzieniami oraz kulisami zamachów podczas maratonu w Bostonie w 2013 roku.

W tym odcinku

W tym odcinku fakty i teorie na temat sekretnych podziemnych budowli, bunkrów i tuneli w USA. Nick Redfern mówi o tajnej fortecy, która na wypadek wojny czy innego zagrożenia ma stanowić schronienie dla najważniejszych osób w państwie i wysokich rangą urzędników. Były współpracownik CIA John Lear uważa, że kluczowe amerykańskie obiekty wojskowe są połączone siatką podziemnych kolei. Prokurator federalna Laura Duffy opowiada o niedawno odkrytym tunelu pod granicą amerykańsko-meksykańską, służącym do szmuglowania narkotyków. Terry Kirkpatrick uważa, że terroryści mogą nawiązać współpracę z kartelami i wykorzystać ich sekretne przejścia, by zaatakować USA.

Zobacz także