Amerykańska księga tajemnic (3)

Amerykańska księga tajemnic (3)

(America's Book of Secrets: American Terrorists)

serial dokumentalny USA 2015   od 12 lat
W skrócie:Odcinek poświęcony terroryzmowi w USA, jak funkcjonują takie grupy przestępcze oraz jak władze starają się powstrzymywać ich działania.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona emocjonującego programu ujawniającego fakty, które kryją się za sensacyjnymi wiadomościami znanymi z mediów. Dokumentaliści prezentują wyniki dziennikarskich śledztw dotyczących najważniejszych instytucji, organizacji i wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. W trzeciej serii zajmują się między innymi scjentologami, aferą związaną z działalnością Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, tajnymi więzieniami oraz kulisami zamachów podczas maratonu w Bostonie w 2013 roku.

W tym odcinku

Autorzy serii przedstawiają fakty na temat zagrożenia zamachami w USA. Służby szacują, że w Stanach Zjednoczonych mogą przebywać nawet dziesiątki tysięcy osób zaangażowanych w działalność terrorystyczną. W programie występuje m.in. zastępca szefa policji w Los Angeles Michael Downing, który opowiada o metodach, jakimi radykalne grupy rekrutują członków w więzieniach. Sean Murphy, były policjant z Massachusetts, przypomina poszukiwania sprawców zamachu bombowego podczas maratonu w Bostonie w 2013 roku. Dziennikarka Laura Sullivan przestrzega, że współcześni terroryści żyją obok nas.

Zobacz także