Afryka: Kongo (3)

Afryka: Kongo (3)

(Africa: Eye to Eye with the Unknown: Congo)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2013   od 7 lat
W skrócie:Dokumentaliści przedstawiają niezwykły ekosystem Konga, jednej z najszybciej zmieniających się krain kontynentu afrykańskiego i obserwują życie zwierząt, m.in. ogromnego pytona skalnego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii odwiedzają pięć różnych regionów Afryki. Ukazują piękno gór Atlas, lasów tropikalnych Kongo i wybrzeża Atlantyku. Podróżują też na Przylądek Dobrej Nadziei. Przemierzają dzikie tereny, odkrywając piękno żyjących tu stworzeń. Zwracają również uwagę na palące problemy, z jakimi muszą się mierzyć mieszkańcy tego kontynentu.

W tym odcinku

Leżące w centrum kontynentu Kongo jest miejscem, gdzie występuje największe nagromadzenie zwierząt w Afryce. W samym centrum tropikalnych lasów deszczowych żyje wiele różnych gatunków zwierząt, które nieustannie rywalizują o pożywienie i schronienie. Wśród nich jest m.in. ogromny drapieżnik, pyton skalny, który może osiągać nawet pięć metrów długości i ważyć sto kilogramów. Dokumentaliści przedstawiają niezwykły ekosystem Konga, jednej z najbardziej gwałtownych krain kontynentu afrykańskiego i obserwują walkę zwierząt o przetrwanie na tym obszarze.

Zobacz także