Aelita

Aelita

6.6/10
FILM SF ZSRR 1924   od 12 lat
Występują:Yuliya Solntseva, Igor Ilinskij, Nikolai Tsereteli, Nikolai Batalov
Reżyseria:Yakov Protazanov
W skrócie:Inżynier Łoś konstruuje maszynę latającą. Razem z nim w podróż na Marsa zabiera się czerwonoarmista Gusiew, by szerzyć tam rewolucję.
Ekranizacja prozy Aleksieja Tołstoja: dwaj mieszkańcy Związku Radzieckiego lądują na Marsie, gdzie doprowadzają do rewolucji przeciwko rządzącemu planetą tyranowi. Klasyka gatunku spod ręki Jakowa Protazanowa.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 20 października
za 5 dni
4:05 FilmBox Arthouse

Opis

Podczas trwającej wojny, inżynier Łoś ma zamiar skonstruować maszynę latającą, która mogłaby go zabrać na Marsa. Wynalazcę motywuje nie tyle marzenie o odkryciu niezbadanych światów, ile chęć ucieczki od rzeczywistości. Szczególnie drażni go natarczywy sąsiad, który adoruje jego żonę. Podczas jednej z kłótni spowodowanych zazdrością, Łoś, strzela do małżonki i wybiega z domu, zdecydowany natychmiast wylecieć na Marsa. Razem z nim w podróż zabiera się zdemobilizowany czerwonoarmista Gusiew. Na nowej planecie, ma zamiar szerzyć ideały rewolucyjne. W ślad za Łosiem podąża detektyw. Na Marsie serce inżyniera podbija piękna władczyni planety - Aelita. Cała trójka przeżywa szereg niezwykłych przygód, które mają nieprzewidywalne zakończenie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)