77 słoni - Indie: Sundarbany (6)

77 słoni - Indie: Sundarbany (6)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:W regionie Sundarbany znaleźć można największy na świecie las namorzynowy. Jest to kraina usytuowana w delcie trzech rzek: Gangesu, Brahmaputry i Meghny. Twórcy odwiedzą rezerwat tygrysów bengalskich.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy prezentują prawdziwe oblicze Indii - ogromnego azjatyckiego kraju pełnego kontrastów. Widzowie będą świadkami niezapomnianych przejażdżek na słoniach, rytualnych obmyć w Gangesie czy akcji wyciągania sieci z rybakami z Kochin. Z bliska zobaczą, jak wykonuje się makijaż ciała w teatrze kathakali w Kerali oraz niezbyt przyjemny zabieg czyszczenia uszu pod Bramą Indii. Na Goa twórcy odwiedzą legalne kasyna na parostatkach, a na plaży ugotują tradycyjną wieprzowinę vindaloo. Pokażą bez koloryzowania codzienne życie mieszkańców Indii - kraju, który z jednej strony zaskakuje egzotyką, barwami, aromatami i pięknem przyrody, z drugiej zaś ogromną biedą i brudem. Oprawę muzyczną stworzył Perm Joshua, a komentarze czyta Tomasz Knapik.

W tym odcinku

W regionie Sundarbany znaleźć można największy na świecie las namorzynowy. Twórcy programu wyruszą tam z Kalkuty i przy okazji pokażą, jak skomplikowaną trasę trzeba przebyć, żeby dostać się do tego odległego regionu usytuowanego w delcie trzech rzek: Gangesu, Brahmaputry i Meghny. Na miejscu prowadzący odwiedzi położony na terenie 100 metrów kwadratowych rezerwat tygrysów bengalskich. Podczas rejsu wynajętą łodzią ekipa filmowa odkryje, że miejscowe pływy powodują mieszanie się wody słodkiej i słonej.