77 słoni - Indie: Hampi (14)

77 słoni - Indie: Hampi (14)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Wizyta w kompleksie świątyń wpisanym do Księgi Unesco. Twórcy programu opowiedzą historię regionu, zaprezentują również tamtejsze zabytki: Świątynię Ganeshy, łaźnie królewskie i stajnie dla słoni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy prezentują prawdziwe oblicze Indii - ogromnego azjatyckiego kraju pełnego kontrastów. Widzowie będą świadkami niezapomnianych przejażdżek na słoniach, rytualnych obmyć w Gangesie czy akcji wyciągania sieci z rybakami z Kochin. Z bliska zobaczą, jak wykonuje się makijaż ciała w teatrze kathakali w Kerali oraz niezbyt przyjemny zabieg czyszczenia uszu pod Bramą Indii. Na Goa twórcy odwiedzą legalne kasyna na parostatkach, a na plaży ugotują tradycyjną wieprzowinę vindaloo. Pokażą bez koloryzowania codzienne życie mieszkańców Indii - kraju, który z jednej strony zaskakuje egzotyką, barwami, aromatami i pięknem przyrody, z drugiej zaś ogromną biedą i brudem. Oprawę muzyczną stworzył Perm Joshua, a komentarze czyta Tomasz Knapik.

W tym odcinku

Tym razem kamery odwiedzą położony na 26 km kwadratowych w stanie Karnataka kompleks świątyń wpisany do Księgi Unesco. Twórcy programu opowiedzą o historii regionu, zaprezentują również tamtejsze zabytki: Świątynię Ganeshy, łaźnie królewskie i stajnie dla słoni. Ekipa filmowa przeprawi się na drugi brzeg rzeki sizalowymi łubiankami zwanymi korakal. Średnica tych łódek wynosi zaledwie 1,5 metra. W trakcie rytualnego Święta Wozu będzie można oglądać gigantyczne wozy ciągnięte linami przez dziesiątki ludzi. W najbliższej okolicy Hampi, u podnóża świątyni słońca odbędzie się również obrzęd składania ofiary w postaci zarzynanych kóz i baranów. Jest to rytuał poświęcony bogini Kali.