36,6°C (8)

36,6°C (8)

program medyczny Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Eksperci dyskutują na temat kontrowersyjnego badania tzw. żywej kropli krwi. Gościem programu jest również profesor Edward Wylęgała, który przywraca wzrok ofiarom wypadków metodami chirurgicznymi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 1 października
za 9 dni
10:50 Discovery Life
piątek, 4 października
za 12 dni
16:50 Discovery Life

Opis

Drugi sezon programu prezentującego sprawdzone, skuteczne i pewne metody walki z chorobami. Zespół ekspertów oraz konsultantów zapozna widzów z najnowszymi technologiami medycznymi, zdradzi też, jak do nich dotrzeć. Twórcy programu chcą pokazać, że można zadbać o zdrowie łatwo, skutecznie, sposobami, które aprobują specjaliści. Zapewni je nie tylko właściwy styl życia, ale też diagnostyka, która zapobiega chorobom we wczesnym stadium. Każdy odcinek opowiada inną historię pacjenta, przedstawia sylwetki zdolnych lekarzy, prezentuje najlepsze placówki, metody, rozwiązania czy ciekawe porady.

Obecnie coraz bardziej popularne staje się badanie tak zwanej "żywej kropli krwi". Diagnozujący za pomocą mikroskopu ocenia, na co choruje pacjent, a potem dobiera leczenie. O nowej metodzie dyskutują jej zwolenniczka oraz sceptycznie nastawiony hematolog, profesor Przemysław Juszczyński. Kolejny gość programu, profesor Edward Wylęgała, to jedyny specjalista, który przywraca wzrok ofiarom wypadków metodami chirurgicznymi. Dzięki nowoczesnej technologii okulistycznej, wyjątkowym narzędziom, a także zastosowaniu komórek macierzystych może pomóc chłopcu, do którego oczu dostała się żrąca substancja. Z kolei profesor Krzysztof Łabuzek wskazuje, ile wody powinni pić dorośli i dzieci. Wyjaśnia, od czego zależy ilość płynów potrzebnych organizmowi człowieka. Podpowiada, jaką wodę powinno się kupować, ponieważ to również ma znaczenie. Na koniec Ewa Drzyzga porozmawia z gośćmi o kacu. Przeprowadza eksperyment, podczas którego sprawdza działanie popularnych środków zwalczających tę dolegliwość.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także