1945

1945

6.8/10 7.2/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Węgry 2017   od 16 lat
Występują:Péter Rudolf, Tamás Szabó Kimmel, Dóra Sztarenki, Ági Szirtes
Reżyseria:Ferenc Török
W skrócie:Węgry, sierpień 1945 roku. W pewnym miasteczku trwają przygotowania do ślubu syna Istvána, wpływowego urzędnika. Árpád zaręczył się z piękną wieśniaczką, której zależy na wyższej pozycji społecznej.
Sierpień 1945 r. Pewna węgierska wioska żyje przygotowaniami do wesela, na pobliskiej stacyjce wysiada dwóch Żydów. Czyżby chcieli upomnieć się o majątki.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Węgry, sierpień 1945 roku. W pewnym miasteczku trwają przygotowania do ślubu syna Istvána (Péter Rudolf), wpływowego urzędnika. Árpád (Bence Tasnádi) zaręczył się z piękną wieśniaczką, Kisrózsi (Dóra Sztarenki), której bardziej niż na przyszłym mężu zależy na wyższej pozycji społecznej. Kisrózsi jest bowiem ciągle zainteresowana swoim poprzednim narzeczonym, Jancsim (Tamás Szabó Kimmel). W tym samym czasie w wiosce pojawia się dwóch ortodoksyjnych Żydów, Hermann Sámuel (Iván Angelus) i jego syn (Marcell Nagy). Miejscowa społeczność obawia się, że przybysze chcą odzyskać majątki, które należały do ich przodków przed wojną. Wtargnięcie Żydów do wspólnoty sprawia, że atmosfera staje się coraz bardziej napięta. Wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli. Scenariusz filmu Ferenca Töröka powstał na podstawie opowiadania węgierskiego pisarza Gábora T. Szántó.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)