mecz: FC Barcelona - Real Madryt CF   b.o.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dwumecz FC Barcelony z Realem Madryt w Superpucharze zainauguruje nowy piłkarski sezon w Hiszpanii. El Clasico tradycyjnie elektryzuje kibiców nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale i na całym świecie. Świadczy o tym fakt, że dwa tygodnie temu odbyło się ono w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup na Hard Rock Stadium w Miami. Było to dopiero drugie w historii starcie Królewskich z Dumą Katalonii poza granicami Hiszpanii. El Clasico spełniło oczekiwania ponad 66 tysięcy widzów zgromadzonych na stadionie. Obydwa zespoły grały bardzo ofensywnie. Barcelona objęła prowadzenie już w trzeciej minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Leo Messi. Cztery minuty później podopieczni Ernesto Valverde wygrywali już 2:0 dzięki trafieniu Ivana Rakiticia. Real odrobił straty już przed przerwą, gdy bramki zdobyli Mateo Kovačić i Marco Asensio. Jednak marzenie Królewskich o pierwszym zwycięstwie w ICC przerwał Piqué, który ustalił wynik na 3:2 dla Barcelony. Zwycięstwo Katalończyków jednak nie przesądza wyniku starcia o Superpuchar Hiszpanii, gdyż inaczej gra się w meczach towarzyskich, a inaczej w spotkaniach o stawkę.