Asterix i wikingowie

Asterix i wikingowie

7.0/10

(Astérix et les Vikings)

FILM ANIMOWANY Francja/Dania 2006   od 7 lat
Reżyseria:Stefan Fjeldmark, Jesper Moller
W skrócie:Kolejne przygody Asteriksa i Obeliksa. Wikingowie wierzą, że strach dodaje skrzydeł. Muszą nauczyć się latać i stać się niewidzialnymi.
Powrót - po 12 latach przerwy - do animowanych opowieści o dzielnym galijskim wojowniku: tym razem w starciu z wikingami, którzy uprowadzili siostrzeńca wodza.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 21 października
dziś
5:00 FilmBox Extra HD
wtorek, 24 października
za 3 dni
3:10 Kino TV (d. Filmbox)
sobota, 28 października
za 7 dni
17:30 FilmBox Family
sobota, 28 października
za 7 dni
19:40 TV Puls 2
niedziela, 29 października
za 8 dni
12:10 TV Puls 2
piątek, 3 listopada
za 13 dni
5:05 FilmBox Extra HD

Opis

Waleczni wikingowie wsławiają się wśród okolicznych plemion jako niezwykle okrutni i bitni wojownicy. Z czasem zła sława zaczęła wyprzedzać rabusiów tak skutecznie, że gdzie się nie pojawili, zastawali jedynie opuszczone domostwa. Zawiedzeni wikingowie zwracają się o pomoc do czarownika Kryptografa. Wróżbita objaśnia im, że to strach przed najeźdźcami dodaje ludziom skrzydeł i czyni nieuchwytnymi. Niezbyt rozgarnięty wódz barbarzyńców dochodzi do wniosku, że aby poznać tajniki trudnej sztuki latania, musi pojmać największego tchórza w okolicy. W tym samym czasie do osady Galów przybywa bratanek wodza, zniewieściały Trendix. Młodzieniec nudzi się życiem na prowincji i jak najszybciej chce wrócić do domu. Lekkomyślnie sam wyprawia się w podróż i w lesie wpada w ręce wikingów. Uprowadzonemu chłopakowi z pomocą śpieszą dzielni Asterix i Obelix. Przyjaciele mają niewiele czasu, gdyż zniecierpliwieni wikingowie liczą, że zakładnik zaprezentuje im wkrótce swoje umiejętności...

Twórcy (pokaż wszystkich)