Zwierzęta świata: Ssaki morskie: Łowy króla delfinów (2/10)

(Marine Mammals)

serial przyrodniczy Francja 1996   b.o.
Reżyseria:Bertrand Loyer, Luc Jacquet, Alain Baptizet, Thierry Thomas
W skrócie:Delfiny butlonose jako nieliczne morskie zwierżęta decydują się na pływanie we wzburzonych wodach. Choć cieszą się sympatią ludzi, w naturalnych warunkach są wytrawnymi łowcami i zabójcami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii pięć lat filmowali życie ssaków morskich na terenie siedmiu różnych akwenów. Poznawali zwyczaje m.in. fok, delfinów, narwali, słoni morskich, diugoni, wielorybów i lwów morskich. Zwierzęta te potrafią żyć w lodowatej wodzie, świetnie polują i nie dają się sztormom.

W tym odcinku

Fale często są oznaką zbliżającego się niebezpieczeństwa. Tylko nieliczne morskie zwierzęta decydują się na pływanie we wzburzonych wodach. Do tych śmiałków należą delfiny butlonose. Te ssaki zawsze są razem. Wspólnie wychowują młode, bronią stada i polują. Stworzenia te, wzbudzające w ludziach podziw i sympatię, w naturalnych warunkach są wytrawnymi łowcami i bezlitosnymi zabójcami. W tym odcinku przekonujemy się, iż delfiny potrafią wykryć i skutecznie uziemić rybę piłę ukrytą w piasku, z łatwością pokonać węża morskiego, a nawet przekonać rekiny, by trzymały się z daleka od ich stad. Natomiast po polowaniu butlonose najchętniej spędzają czas na swojej ulubionej rozrywce: "surfowaniu" na falach.

Twórcy (pokaż wszystkich)