Zmarli średniowiecza 2: Rycerz z Saint Bees (1)

Zmarli średniowiecza 2: Rycerz z Saint Bees (1)

(The Medieval Dead 2)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015   od 12 lat
W skrócie:Historia zwłok rycerza, które w momencie odkrycia były pokryte warstwą pszczelego wosku. To sprawiło, że archeolodzy uzyskali do badań niemal idealnie zakonserwowane ciało, pochodzące z XIV wieku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon programu, który przybliża archeologiczne historie z czasów średniowiecza. Ekipa badaczy znów udaje się w miejsca, gdzie niegdyś doszło do bitew, a także do miasteczek, wsi, kościołów, miejsc pochówku. Mają nadzieję odkryć tajemnice przechowywane w szczątkach, spoczywających pod ziemią przez wiele lat, aby przechować prawdę o czasach, z których pochodzą. Tym razem ekipa wyruszy do Wielkiej Brytanii, Finlandii, Francji i Portugalii. W każdym odcinku serialu przedstawi ciekawą opowieść - wszystkie utworzą obraz tamtych czasów, a ponadto zweryfikują pewne fakty na ich temat.

W tym odcinku

W tym odcinku pojawi się historia zwłok rycerza z Kumbrii, które - w momencie odkrycia - pokryte były warstwą pszczelego wosku. To zabezpieczenie sprawiło, że archeolodzy uzyskali do badań niemal idealnie zakonserwowane ciało, pochodzące z XIV wieku.