Zmarli średniowiecza 2: Bractwo Azincourt (2)

Zmarli średniowiecza 2: Bractwo Azincourt (2)

(The Medieval Dead 2: Agincourt: Band of Brothers)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015
W skrócie:Widzowie poznają wyniki badań przeprowadzonych w grobowcach angielskich rycerzy, którzy wrócili spod Azincourt. Dowiedzą się, jak przyczynili się do umocnienia panowania Plantagenetów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Drugi sezon programu, który przybliża archeologiczne historie z czasów średniowiecza. Ekipa badaczy znów udaje się w miejsca, gdzie niegdyś doszło do bitew, a także do miasteczek, wsi, kościołów, miejsc pochówku. Mają nadzieję odkryć tajemnice przechowywane w szczątkach, spoczywających pod ziemią przez wiele lat, aby przechować prawdę o czasach, z których pochodzą. Tym razem ekipa wyruszy do Wielkiej Brytanii, Finlandii, Francji i Portugalii. W każdym odcinku serialu przedstawi ciekawą opowieść - wszystkie utworzą obraz tamtych czasów, a ponadto zweryfikują pewne fakty na ich temat.

W tym odcinku

W odcinku pojawią się interesujące wyniki badan, przeprowadzonych w grobowcach angielskich rycerzy, którzy wrócili spod Azincourt. Widzowie zobaczą również historię o tym, jak przyczynili się do umocnienia panowania Plantagenetów. 25. października 2015 roku przypada sześćsetna rocznica bitwy pod Azincourt.