x
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022: Short track

bieg na 500 m kobiet, bieg na 1000 m mężczyzn   b.o.
W skrócie:Na dystansie 1000 metrów trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Małą Kryształową Kulę wywalczył Kanadyjczyk Pascal Dion ze znaczną przewagą nad drugim w zestawieniu Hwangiem Dae-heonem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na dystansie 1000 metrów trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Małą Kryształową Kulę wywalczył Kanadyjczyk Pascal Dion ze znaczną przewagą nad drugim w zestawieniu Hwangiem Dae-heonem, ale nie wygrał ani jednych zawodów Pucharu Świata na tym dystansie. Natomiast Koreańczyk z Południa dwa razy był najlepszy. Jedno zwycięstwo ma zaś ten, na którego występ szczególnie liczy chińska publiczność - multimedalista mistrzostw świata Ren Ziwei. Znakomity Chińczyk nie ma jeszcze w dorobku żadnego złotego medalu najpoważniejszych imprez MŚ i IO, ale w Pekinie ma się to zmienić. Możliwe, że złotym dystansem dla Ziwei będzie jeden kilometr. Polskę na krótkim torze reprezentują w biegach męskich Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński.