Ziemia. Podwodny świat (10)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
Reżyseria:Andrzej Misiuk
W skrócie:Twórcy odcinka opowiadają o meksykańskich świętych studniach zwanych cenote. Ze względu na małe opady były one dla Majów podstawowym źródłem wody. Wierzono również, że prowadzą one w zaświaty.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy zabierają widzów w podróż do podwodnego świata Ziemi. Zwiedzają niezwykłe głębiny Indopacyfiku, Morza Karaibskiego i Czerwonego oraz jaskiń na Jukatanie. Tematom typowo przyrodniczym towarzyszą wątki dotyczące egzystencji ludzkiej w okołowodnym ekosystemie morskim, w szczególności w kontekście zatopionych wraków. Ludzie zasiedlają zaledwie trzydzieści procent powierzchni Ziemi, która wyrasta ponad oceany. Reszta to zatopiona przestrzeń niebieskiej planety. Serial ma przybliżyć widzom ten mało znany świat.

W tym odcinku

Twórcy odcinka opowiadają o meksykańskich świętych studniach zwanych cenote. Ze względu na małe opady były one dla Majów podstawowym źródłem wody. Wierzono również, że prowadzą one w zaświaty. W filmie także zostanie pokazana bezludna wyspa, wokół której istnieje ogromne bogactwo życia.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także