Zbrodnie z miłości i nienawiści (1)

Zbrodnie z miłości i nienawiści (1)

(Love and Hate Crime: Double Lives)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2018   od 16 lat
Reżyseria:Ben Steele
W skrócie:W Missisipi w USA nastoletni Josh zabił swego chłopaka, Mercedesa Williamsona. Młody gangster za tę zbrodnię otrzymał dożywocie. Autorzy programu próbują poznać motywację chłopaka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trzyodcinkowa seria dokumentalna porusza kwestię przestępstw motywowanych nienawiścią oraz uprzedzeniami rasowymi. Choć członkowie społeczności LGBT zyskują coraz więcej praw w dyskursie publicznym, to nadal jednak spotykają się z niezrozumieniem, wykluczeniem i, co najgorsze, wrogością. Twórcy cyklu prezentują trzy odrębne historie - zabójstwa transpłciowej kobiety, geja, któremu życie odebrali bliscy jego partnera, oraz nastolatka uczestniczącego w zbiorowym przestępstwie na tle rasowym. Rozmowy z funkcjonariuszami, krewnymi ofiar i morderców, a także samymi sprawcami zbrodni mają wyjaśnić motywacje, jak również konsekwencje społeczne stojące za każdą z tych tragedii.

W tym odcinku

W Missisipi w USA nastoletni Josh zabił swego nastoletniego chłopaka, Mercedesa Williamsona. Młody gangster za tę zbrodnię otrzymał dożywocie. Dokumentaliści próbują poznać motywację chłopaka, która sprawiła, że odebrał życie partnerowi.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także