Zbrodnie, które wstrząsnęły światem: Fred i Rosemary Westowie

(Crimes That Shook the World: The Wests)

serial dokumentalny Kanada/Australia/Wielka Brytania/USA 2006
W skrócie:Nie wiadomo, ilu morderstw dokonali Rosemary i Fred West. Zostali oskarżeni o zabicie 12 osób, w tym swojej córki, dwóch kochanek Freda, jego byłej żony i jej dziecka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rekonstrukcje wstrząsających zbrodni dokonanych przez seryjnych morderców w XXI wieku. W programie zawarto materiały archiwalne, inscenizacje aktorskie, wywiady ze śledczymi, ekspertami medycyny sądowej i rodzinami ofiar. Poznamy kulisy policyjnych śledztw, które doprowadziły w końcu do schwytania morderców oraz będziemy świadkami analizy umysłu przestępcy.

W tym odcinku

Nie wiadomo ile dokładnie morderstw mieli na swoim koncie małżonkowie Rosemary i Fred West z Gloucester. Zostali oskarżeni o to, że w ciągu 16 lat zabili 12 kobiet i dziewczyn. W tym najstarszą córkę obojga, dwie kochanki Freda, jego byłą żonę i jej dziecko oraz kilka młodych dziewczyn, które udało im się zwabić do domu. Ofiary były torturowane, gwałcone, zabijane, a ich ciała ćwiartowane. Szczątki zakopywali w ogródku swojego domu przy 25 Cromwell Street i na okolicznych polach. Po tym, jak zostali aresztowani, Fred West popełnił samobójstwo wieszając się w swojej celi w więzieniu, niedługo przed mającą się rozpocząć rozprawą. Rosemary West została uznana winną 10 morderstw i skazana na dożywocie.

Zobacz także