Zaparkowany

Zaparkowany

7.0/10 6.8/10

(Parked)

DRAMAT OBYCZAJOWY Finlandia/Irlandia 2010   od 16 lat
Występują:Colm Meaney, Colin Morgan, Milka Ahlroth, Stuart Graham
Reżyseria:Darragh Byrne
W skrócie:Opowieść o przyjaźni trojga życiowych rozbitków: bezrobotnego i bezdomnego Freda, młodego narkomana Cathala i nauczycielki muzyki Juliane.
Po utracie pracy w Londynie czterdziestolatek wraca do Dublina, gdzie znajduje miejsce na nadmorskim parkingu - świetnym punkcie, by wszystko zacząć od nowa.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Bezrobotny Fred Daly (Colm Meaney) wraca do rodzinnego Dublina. Utrata posady w Londynie, brak mieszkania i środków finansowych sprawiają, że mężczyzna jest zmuszony zamieszkać na nadmorskim parkingu w swoim starym samochodzie. Bezdomny i pozbawiony perspektyw Fred staje się outsiderem, który codziennie musi walczyć o przetrwanie. Pewnego dnia za sprawą 21-letniego narkomana Cathala (Colin Morgan) poznaje atrakcyjną nauczycielkę gry na fortepianie, Julianę (Milka Ahlroth). Między trojgiem życiowych rozbitków rodzi się przyjaźń, która odmieni ich przyszłe losy. Obraz jest fabularnym debiutem dokumentalisty Darragha Byrne'a. Opiera się na scenariuszu irlandzkiego dramaturga, Ciarana Creagha.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)