Zamieszkajmy razem

6.9/10 6.7/10

(Et si on vivait tous ensemble?)

KOMEDIODRAMAT Francja/Niemcy 2011   od 12 lat
Występują:Guy Bedos, Daniel Brühl, Geraldine Chaplin, Jane Fonda
Reżyseria:Stéphane Robelin
W skrócie:Małżonkowie Jean i Annie cieszą się życiem, spędzając wolny czas z przyjaciółmi Albertem, Jeanne i Claude'em. Postanawiają razem zamieszkać.
Niby o Francji, ale w gruncie rzeczy uniwersalne: pięcioro wiekowych przyjaciół, szukając alternatywy dla domu starców, postanawia zamieszkać razem. Parada gwiazd Jane Fondą na czele.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 26 stycznia
pojutrze
19:00 ATM Rozrywka
niedziela, 27 stycznia
za 3 dni
23:00 ATM Rozrywka

Opis

Małżonkowie Jean (Guy Bedos) i emerytowana doktor psychiatrii Annie (Geraldine Chaplin) wspólnie cieszą się życiem, spędzając wolny czas z oddanymi przyjaciółmi. Do grona najbliższych im osób należą cierpiący na alzheimera Albert (Pierre Richard) oraz jego niezależna i energiczna żona Jeanne (Jane Fonda), a także niepoprawny kobieciarz Claude (Claude Rich), który nie potrafi pogodzić się z upływem czasu. Pewnego dnia cała piątka postanawia wspólnie zamieszkać. Ze względu na ich podeszły wiek pomysł wydaje się idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu w przyszłości mogą uniknąć samotności, a przede wszystkim konieczności pobytu w domu opieki. Pełni pogody ducha i optymizmu przyjaciele czerpią niezwykłą radość ze swojego towarzystwa. Wkrótce dołącza do nich niemiecki student antropologii Dirk (Daniel Brühl), który prowadzi badania na temat francuskich seniorów. Słodko-gorzka opowieść o różnych odcieniach starości.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)