Zakopana Betty

Zakopana Betty

6.6/10 6.7/10

(Plots with a View)

KOMEDIA ROMANTYCZNA Niemcy/Wielka Brytania/USA 2002   od 12 lat
Występują:Brenda Blethyn, Alfred Molina, Christopher Walken, Naomi Watts
Reżyseria:Nick Hurran
W skrócie:Boris prowadzi zakład pogrzebowy. Kiedyś chciał ożenić się z Betty, którą spotyka po latach. Okazuje się, że oboje nadal darzą się uczuciem.
Czarna komedia: mieszkanka walijskiego miasteczka, przekonawszy się o wiarołomności męża, postanawia zacząć wszystko od nowa w ramionach swej pierwszej miłości - przedsiębiorcy pogrzebowego.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Boris (Alfred Molina) przejął po ojcu zakład pogrzebowy. To zajęcie nie jest spełnieniem jego marzeń. Nieśmiały bohater miał w życiu dwa życzenia: nauczyć się tańczyć i ożenić z Betty (Brenda Blethyn). Jego wybranka jednak wyszła za mąż za Hugh (Robert Pugh) i zniknęła. Po wielu latach Boris znajduje ukochaną w nietypowej sytuacji. Jego firma ma zorganizować pochówek teściowej Betty. Dochodzi do spotkania na którym omawiają warunki pogrzebu, ale także wspominają stare dobre czasy. Plany ceremonii chce jednak pokrzyżować dyrektor konkurencyjnego zakładu, Frank Featherbed (Christopher Walken), który pogrzeby traktuje jak dochodowe widowiska. Oferuje on następujące atrakcje jak: stepowanie podczas uroczystej mowy czy wystrój kościoła a la kino science-fiction). Okazuje się, że Betty darzy Borisa uczuciem, ale nie chce być nielojalną żoną, dlatego zwleka z podjęciem decyzji o związaniu się z nim. Wątpliwości rozwiewają się, kiedy zastaje męża w jednoznacznej sytuacji z piękną sekretarką, Meredith (Naomi Watts). Zakochani postanawiają być razem. Związek rozpoczynają nietypowo, gdyż chcą upozorować śmierć Betty.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)