Zakochaj się w Polsce: Kraków nowoczesny

magazyn Polska 2016   od 7 lat
W skrócie:Prowadzący udowadnia, że zabytkowy Kraków posiada wspaniałe przykłady współczesnej architektury. Odwiedzi m.in. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i zobaczy kolekcję sztuki Dalekiego Wschodu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomek Bednarek udowadnia, że Kraków, oprócz godnych uwagi zabytków, posiada również wspaniałe przykłady współczesnej architektury. Odwiedzi m.in. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i zobaczy kolekcję sztuki Dalekiego Wschodu zgromadzoną przez Feliksa Jasieńskiego. Tomek zjawi się również w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka oraz Małopolskim Ogrodzie Sztuki, w którym znajduje się nowoczesna mediateka i wielofunkcyjna sala widowiskowa. Ostatnim punktem na trasie będzie kładka Bernatka, zwana również mostem miłości, na którym zakochani zaczepiają kłódki ze swoimi imionami.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także