Zakazana historia: Tajemnice Fatimy (2)

Zakazana historia: Tajemnice Fatimy (2)

(Forbidden History: The Third Secret of Fatima)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2013
W skrócie:Autorzy przypominają historię objawień, które rozpoczęły się 13 maja 1917 roku w portugalskim mieście Fatima. Matka Boża przekazała swoje przesłanie trojgu dzieci.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 28 października
za 9 dni
15:50 Polsat Viasat History (z napisami)
poniedziałek, 29 października
za 10 dni
1:55 Polsat Viasat History (z napisami)

Opis

Intrygujące wydarzenia z przeszłości ukazane z zaskakującej perspektywy dzięki ujawnieniu ukrytych lub zapomnianych dowodów i faktów. Twórca serii Bruce Burgess poświęcił lata na dociekanie prawdy o słynnych postaciach i kontrowersyjnych zdarzeniach z historii świata. Stawia pytania m.in. o rasę gigantów, która miała kiedyś zamieszkiwać Ziemię, zakon templariuszy czy hipotetycznych potomków Jezusa. Nie obawia się przy tym formułować tez niewygodnych dla przedstawicieli władz świeckich czy kościelnych. W roli prowadzącego zobaczymy Jamiego Theakstona.

W tym odcinku

Autorzy programu przypominają historię objawień, które rozpoczęły się 13 maja 1917 roku w portugalskim mieście Fatima. Matka Boża przekazała swoje przesłanie trojgu dzieci - św. Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji dos Santos. Pierwsze dwie części tajemnicy fatimskiej dotyczyły piekła oraz drugiej wojny światowej. Trzecia część została ujawniona dopiero w 2000 roku przez św. Jana Pawła II i przepowiadała zamach na niego. Zwolennicy teorii spiskowych uważają jednak, że Watykan ukrył prawdziwą treść trzeciego objawienia. Jamie Theakston rozmawia z ekspertami, szukając argumentów na poparcie lub obalenie tej hipotezy.

Zobacz także