Zagubieni

Zagubieni

6.7/10 7.0/10

(Ztraceni v Mnichově)

KOMEDIODRAMAT Czechy 2015   od 12 lat
Występują:Martin Myšička, Tomáš Bambušek, Vladimír Škultéty, Stanislas Pierret
Reżyseria:Petr Zelenka
W skrócie:Dziennikarz Pavel dowiaduje się o sekretnych postanowieniach konferencji monachijskiej w 1938 roku. Ich świadkiem była papuga. Mężczyzna porywa ptaka. Trafia w sam środek politycznego skandalu.
Reżyser Petr Zelenka opowiada o uprowadzeniu papugi premiera Francji Eduarda Daladiera, która była przy podpisywaniu traktatu w Monachium (1938 r.). Zadecydowano tam o losach Czechów, nie biorąc ich zadania pod uwagę. Historia porwania staje się kluczem do rozważań o charakterze i kondycji współczesnych Czech.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pavel (Martin Myšička) jest dziennikarzem w średnim wieku. Szukając inspiracji do nowego artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową. Jej organizatorzy zapowiadają, że ujawnią sekrety konferencji monachijskiej. W 1938 roku zadecydowano tam o losie Czechosłowacji, ale bez udziału Czechów. Świadkiem wydarzeń była wciąż żyjąca gadająca papuga, która należała do premiera Francji. Pod wpływem impulsu Pavel porywa ptaka. Wkrótce trafia w sam środek politycznego skandalu. Pełna absurdalnego humoru i ironii komedia Petra Zelenki - twórcy "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" oraz "Samotnych".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także