Za kulisami: Najcięższe więzienia w Rosji

Za kulisami: Najcięższe więzienia w Rosji

(Inside: Russia's Toughest Prisons)

serial dokumentalny
W skrócie:Po raz pierwszy w historii trzy więzienia na terenie Rosji otwierają swoje bramy dla ekipy telewizyjnej. Kamera odwiedza placówkę, w której osadzeni są szczególnie groźni przestępcy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy programu zaglądają za kulisy różnych wydarzeń. Odkrywają tajemnice nieznanych miejsc, wyjaśniają powstawanie zjawisk społecznych i tłumaczą działanie niezwykłych urządzeń. Opisują także najnowsze osiągnięcia techniki oraz przedstawiają ciekawych i oryginalnych ludzi. Pokazują to czego na pierwszy rzut oka nie widać, a co jest niezbędne by coś mogło zaistnieć. Od efektów suszy w południowo-wschodniej Australii, przez zielone dachy na wieżowcach w centrum wielkich miast, kulturę plemienia Hadza w Tajlandii, po zapierające dech w piersiach podziemne jaskinie w Stanach Zjednoczonych. Wszystko to rozłożone na czynniki pierwsze i podane w bardzo atrakcyjnej formie.

W tym odcinku

Po raz pierwszy w historii trzy więzienia na terenie Rosji otwierają swoje bramy dla ekipy telewizyjnej. Kamera odwiedza placówkę, w której osadzeni są szczególnie groźni przestępcy, m. in. kanibale, terroryści i seryjni mordercy. Opowiadają oni o swoich zbrodniach i latach spędzonych za kratami. Realizatorzy trafiają też do obiektu położonego na Syberii, gdzie temperatura często spada poniżej -50 stopni Celsjusza.

Zobacz także