Z naturą na co dzień: Zachodniopomorskie (1/6)

Z naturą na co dzień: Zachodniopomorskie (1/6)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Reżyseria:Tadeusz Litowczenko
W skrócie:Autorzy rozpoczynają swój rejs na niemieckiej śluzie, na kanale Havela-Odra, skąd płyną przez Cedynię, Osinów Dolny, Cedyński Park Krajobrazowy i Gozdowice, gdzie kursuje prom jak na Mississipi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 6 marca
za 12 dni
2:25 Metro TV

Opis

Aktor Mieczysław Hryniewicz opowiada o walorach historycznych i przyrodniczych polskiego odcinka międzynarodowej drogi wodnej E70. Betlejem, Rzym i Trzech Króli to wioski w dolinie Wisły, które leżą na trasie do Kwidzyna, gdzie w zespole katedralno-zamkowym spoczywają ciała trzech wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego. Następnie prowadzący szlakiem zamków gotyckich trafi do Gniewu. W miejscowości Piekło przez zabytkową śluzę wpłynie na Nogat, którym dotrze do Malborka - największej warowni średniowiecza.

W tym odcinku

Twórcy programu rozpoczynają swój rejs na niemieckiej śluzie na kanale Havela-Odra, skąd płyną przez Cedynię, miasto powszechnie znane z bitwy wojów Mieszka I z margrabia Hodonem w 972 roku; Osinów Dolny, Cedyński Park Krajobrazowy i Gozdowice, gdzie kursuje prom o budowie takiej jak statki na Mississipi. Prowadzący mijają także Siekierki, czyli miejsce szturmowania Odry pod koniec II wojny światowej.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także