Z naturą na co dzień: Kujawsko-pomorskie (4/6)

Z naturą na co dzień: Kujawsko-pomorskie (4/6)

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Reżyseria:Tadeusz Litowczenko
W skrócie:Prowadzący ruszają Kanałem Bydgoskim. Uruchomiono go w 1774 roku. Bydgoszcz zdaje się żyć w harmonii z rzeką. Następny przystanek w podróży to Wisła i szlak gotyckich zamków krzyżackich.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Aktor Mieczysław Hryniewicz opowiada o walorach historycznych i przyrodniczych polskiego odcinka międzynarodowej drogi wodnej E70. Betlejem, Rzym i Trzech Króli to wioski w dolinie Wisły, które leżą na trasie do Kwidzyna, gdzie w zespole katedralno-zamkowym spoczywają ciała trzech wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego. Następnie prowadzący szlakiem zamków gotyckich trafi do Gniewu. W miejscowości Piekło przez zabytkową śluzę wpłynie na Nogat, którym dotrze do Malborka - największej warowni średniowiecza.

W tym odcinku

Prowadzący ruszają do Bydgoszczy Kanałem Bydgoskim. Uruchomiono go w 1774 roku. Bydgoszcz zdaje się żyć w harmonii z rzeką, kursują po niej tramwaje wodne, kajaki i łodzie. Następny przystanek w podróży to Wisła i szlak gotyckich zamków krzyżackich. Autorzy programu odwiedzają Świecie, Chełmno i Grudziądz.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także