Wzór (2)

Wzór (2)

7.0/10

(Numbers: Uncertainty Principle)

serial kryminalny USA 2005   od 12 lat
Występują:Rob Morrow, David Krumholtz, Judd Hirsch, Alimi Ballard
Reżyseria:Lou Antonio
W skrócie:Don prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy pociągu. Zaczyna od odtworzenia wypadków spowodowanych zaniedbaniami pracowników kolei. Znaleziono numeryczny kod, który rozszyfrowuje Charlie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Don Eppes (Rob Morrow) agent FBI, często angażuje swojego brata Charliego (David Krumholtz), geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci różnią się - jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi zaś operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charliemu często pomaga przyjaciel, dr Larry Fleinhardt (Peter MacNicol), fizyk, który głęboko wierzy, że matematyka może być zastosowana do rozwiązywania największych zagadek życia. Współpracuje z nim także jego była studentka Amita (Navi Rawat).

W tym odcinku

Trwa śledztwo w sprawie wypadku, któremu uległ pociąg przewożący śmiertelnie niebezpieczny ładunek. Don i Charlie odkrywają, że tragedia ta zaskakująco przypomina jedną z całej serii katastrof kolejowych z przeszłości. Wszystkie one spowodowane były zaniedbaniami pracowników kolei. Teraz także odnaleziono na poboczu kod numeryczny. Don prosi Charliego, by podjął się wyjaśnienia tej zagadki. Wierzy, że złamanie kodu pozwoli na zdobycie informacji o miejscu, w którym może dojść do kolejnej katastrofy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także