Wyprawa do wnętrza wulkanu (2)

(Expedition Volcano)

FILM DOKUMENTALNY Wielka Brytania 2017   od 7 lat
Reżyseria:Simon Winchcombe
W skrócie:Kulisy wyprawy do serca wulkanu Nyamulagira stanowiącego część systemu Wielkich Rowów Afrykańskich. Po lądowaniu śmigłowcem ONZ naukowcy muszą uniknąć ostrzału gangów oraz milicji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zespół naukowców i alpinistów podejmuje niebezpieczną ekspedycję do serca wulkanów, aby odkryć najgłębsze sekrety Ziemi. Grupa wybierze się do Wirungi, wulkanicznicznego łańcucha górskiego znajdującego się w jednym z najbardziej newralgicznych rejonów świata - na granicy Rwandy, Demokratycznej Republiki Konga oraz Ugandy. Ekipa będzie wędrować przez zniszczone lawą miasta, uda się do krateru wulkanu i zapuści się w toksyczne chmury gazu. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na wiele geologicznych pytań i zebrać informacje, które w przyszłości mogą uratować życie milionów ludzi.

Twórcy programu ukazują kulisy wyprawy do serca wulkanu Nyamulagira stanowiącego część systemu Wielkich Rowów Afrykańskich. Zespół naukowców ma zbadać, jak siły wulkaniczne wpływają na codzienne życie tamtejszych mieszkańców. Po lądowaniu śmigłowcem ONZ grupa musi uniknąć ostrzału gangów oraz milicji i szybko dostać się do krateru.

Twórcy (pokaż wszystkich)