Wykute w ogniu 4: Zawody międzynarodowe (10)

Wykute w ogniu 4: Zawody międzynarodowe (10)

(Forged in Fire: International Championship)

reality show USA 2017
W skrócie:Odcinek specjalny programu, w którym Polak, Argentyńczyk, Francuz i Amerykanin wykuwają rozmaite rodzaje dawnej broni białej. Ich dzieła będą oceniane przez wybitnych ekspertów w tej dziedzinie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rywalizacja najlepszych amerykańskich wytwórców broni białej. Potrafią oni stworzyć zarówno topory wojenne wikingów, jak i samurajskie miecze czy indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów. Uczestnicy programu wykonują kilka zadań, mając do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu. Tworzą poszczególne elementy wybranej broni prezentowanej w finale. Ich wysiłki ocenią eksperci.

W odcinku specjalnym zmierzą się Michał Sielicki z Polski, Julien Maniglier z Francji, JW Randall z USA oraz Guillermo Mendoza z Argentyny. Ich umiejętności ocenią mistrz kowalski Jay Neilson, ekspert od reprodukcji broni David Baker oraz mistrz sztuki walki kali, Doug Marcaida. W pierwszej rundzie zadaniem kowali będzie wykucie noża ze sferycznego kawałka stali. Następnie będą musieli wykonać rękojeść.

Zobacz także