Wszystko o jedzeniu: Kawa (8)

(The Know-it-all-Guide to...)

serial dokumentalny Kanada 2017   od 7 lat
W skrócie:Twórcy programu omawiają najważniejsze fakty dotyczące kawy. Okazuje się, że ten popularny napój stanowi remedium na wiele problemów współczesnego świata od cellulitu po brzydko pachnące buty.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pełen humoru i ciekawostek serial o najpopularniejszych produktach spożywczych - ich historii, zaletach i sposobie wytwarzania. Każdy odcinek poświęcony jest jednej grupie jedzenia, np. pieczywu, serom czy lodom, i obok podstawowych informacji zawiera również mnóstwo przydatnych wskazówek, interesujących statystyk, a także proste przepisy kulinarne. W programie również wizyty w lokalach, które specjalizują się w danym rodzaju produktów. Na koniec poznajemy upodobania kulinarne Amerykanów, którzy biorą udział w sondach dotyczących ich preferencji - są pytani np. o to, czy wolą pieczywo białe czy ciemne albo o ulubiony smak lodów.

W tym odcinku

Tym razem autorzy programu z humorem omawiają najważniejsze fakty dotyczące kawy. Okazuje się, że ten popularny napój stanowi remedium na wiele problemów współczesnego świata od celulitu po brzydko pachnące buty. Ponadto obecny jest w naszym życiu nie tylko w formie płynnej, lecz także jako dodatek do wielu potraw z tiramisu na czele.