Wszystkie kolory świata: Maroko. W sercu tradycji (1/30)

Wszystkie kolory świata: Maroko. W sercu tradycji (1/30)

(Flavors: Morocco)

serial dokumentalny Francja 2008   od 7 lat
W skrócie:Podróż do Maroka to niepowtarzalne doświadczenie. Kraj słynie z ogromnego bogactwa kulturowego. Skromne warsztaty rzemieślnicze i pełne przepychu pałace działają na zmysły odwiedzających.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Seria dokumentalna poświęcona odkrywaniu uroków najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalnych cudów, wspaniałych zabytków, wytworów lokalnych rzemieślników i zapierających dech w piersiach krajobrazów. W każdym odcinku twórcy zabierają widzów w niezapomniana podróż przez tradycję i historie kolejnego kraju.

W tym odcinku

Podróż do Maroka to niepowtarzalne doświadczenie. Kraj słynie z ogromnego bogactwa kulturowego, widocznego w tradycjach, zakorzenionych w przeszłości i życiu codziennym. Skromne warsztaty rzemieślnicze i pełne przepychu pałace działają na zmysły odwiedzających. Jednak największym skarbem są ludzie. Stolicą kraju jest Rabat. Jego historyczne centrum okala gruby mur obronny, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok. Począwszy od XV wieku, wybrzeże było regularnie atakowane przez liczne mocarstwa oraz piratów, dlatego wszystkie przybrzeżne miasta posiadały wysokie mury obronne. Za murami cytadeli Kasba al-Udaja kryją się wąskie uliczki i biało-niebieskie fasady. To istny labirynt.

Zobacz także